Jak Wam się żyje na wiecznych wakacjach – to jedno z częstych pytań, które dostajemy


Przyznam szczerze, że nie zastanawialiśmy się nad tym, dopóki nie zaczęliśmy przygotowywać się do realizacji filmu na ten temat (link na samym dole). Bardzo często w czasie rozmów z przyjaciółmi lub naszymi obserwatorami dostajemy taki komentarz „Wam to dobrze… jesteście cały czas na wakacjach”. Czy tak jest?


Prawdziwe życie vs wakacje

Teneryfa to wyspa, która potrafi skraść serce. Nie bez powodu Wyspy Kanaryjskie zostały nazwane Wyspami Szczęśliwymi. Wielu turystów odwiedzających to miejsce na wakacje, kończy je z kiełkującym pomysłem w głowie „a może tak by tu zamieszkać…”.

To zrozumiałe, piękna pogoda przez cały rok, niesamowity ocean, wszechogarniająca manana kuszą. Jednak takie podejście potrafi być zgubne, a przeprowadzka na Teneryfę (czy w jakiekolwiek inne miejsce) powinna być poparta czymś więcej niż tylko wakacyjnym zauroczeniem danym miejscem.

Czy mieszkając tutaj jesteś na wiecznych wakacjach?

Nie – chociaż polecam przeczytać artykuł do końca, ponieważ pojawi się też sekcja TAK 😉 Ale wracając do nie – to nie są wieczne wakacje. Życie jak to życie – wymaga pracy, ma swoje wzloty i upadki, lepsze i gorsze dni. Niezależnie od tego, w jak niesamowitym miejscu, ta proza dnia codziennego Cię dopadnie. Dlatego jeśli myślisz, że przeprowadzając się na Teneryfę, Twoje życie będzie nagle beztroskie i kolorowe jak tęcza jednorożca, możesz się rozczarować.

Z drugiej strony – TAK – ponieważ mieszkając tutaj masz możliwość korzystania z uroków wyspy jak turysta przez cały rok. Dlatego w czasie wolnym czujemy się jak na wakacjach – pływamy w oceanie, podróżujemy, chodzimy na basen.

To jest nasz świadomy wybór, że chcemy tak żyć. Niewątpliwie pogoda i wakacyjny klimat Teneryfy w tym pomaga, jednak wydaje się możliwe żyć tutaj i nie zauważyć piękna i możliwości, jakie daje Wyspa.

Czy warto się przeprowadzić na Teneryfę?

Dla nas – tak, dla Ciebie – nie wiem. Jeśli podoba Ci się Teneryfa, zauroczyła Cię podczas wakacji, to już punkt zaczepienia i warto sprawdzić kolejne etapy. Ale przestrzegamy przed podejmowaniem decyzji o przeprowadzce po wakacyjnej przygodzie z Wyspą. Pamiętaj, że to decyzja na całe życie i musi być bardzo dobrze przemyślana.

Chcesz zobaczyć posłuchać więcej o tym wakacyjnym trybie życia? Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu na kanale YT z pięknej dzielnicy del Duque- link poniżej.

czas wolny spędzamy głównie na świeżym powietrzu
południowa część Teneryfy

Zobacz film na naszym kanale YouTube

@flowtoslow